REKLAMA
Znaleziono 3013 wyników
Rynek magazynowy w Polsce w I kwartale 2025 r. [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Rynek magazynowy w Polsce w I kwartale 2025 r. [RAPORT]
Savills  Polska w raporcie „Warehouse and Industrial Market in Poland, Q1 2025” odnotowuje 20‑proc. spadek nowej podaży i wyhamowanie aktywności deweloperów na rynku powierzchni przemysłowych, magazynowych i logistycznych. Ponad połowa transakcji to odnowienia umów, co potwierdza ostrożne podejście najemców, choć czynsze bazowe pozostają stabilne. Przy pustostanach sięgających 8,2  proc. i ograniczonych projektach spekulacyjnych, rynek przygotowuje się na dalsze zacieśnienie podaży, które mogą złagodzić inwestycje nearshoringowe.
Strategiczna inwestycja w sektorze obronnym w Polsce. NITRO-CHEM podpisał umowę na projekt drugiej instalacji TNTartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja w sektorze obronnym w Polsce. NITRO-CHEM podpisał umowę na projekt drugiej instalacji TNT
Bydgoskie Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A., wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, podpisały umowę z PROZAP sp. z o.o., (spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Grupy Azoty), na wykonanie projektu drugiej, nowej instalacji do produkcji trotylu (TNT). Inwestycja stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na TNT zgłaszane przez partnerów zagranicznych oraz wpisuje się w strategiczne potrzeby związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa.
Pod Warszawą powstanie najnowocześniejsze centrum serwisowo–produkcyjne rakiet CAMM-ERartykuł
Pokaż artykuł
Pod Warszawą powstanie najnowocześniejsze centrum serwisowo–produkcyjne rakiet CAMM-ER
W poniedziałek 30 marca 2026 roku w Wojskowych Zakładach Elektronicznych w Zielonce pod Warszawą, spółce wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, została podpisana umowa inwestycyjna na budowę Centrum Serwisowo–Produkcyjnego pocisków rakietowych CAMM-ER i hali produkcyjnej dla elementów systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.
Gdańsk przyciąga jak magnes. Dynamicznie rozwijająca się nadmorska metropolia [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Gdańsk przyciąga jak magnes. Dynamicznie rozwijająca się nadmorska metropolia [FILM]
Kontynuujemy naszą serię filmów z największych miast w Polsce. Dziś odwiedzamy Gdańsk. Stolica województwa pomorskiego, to najważniejsze i największe miasto północnej Polski. Położone nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską, największe pod względem powierzchni miasto w kraju, pełni strategiczną rolę w regionie – zarówno pod względem gospodarczym, jak i komunikacyjnym.
Podpisano umowy na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz - Toruńartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowy na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz - Toruń
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowy na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz - Toruń. To krok milowy dla rozwoju kujawsko-pomorskiej części S10.
Czołgowe serca Abramsów będą serwisowane w lotniczej kolebce Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Czołgowe serca Abramsów będą serwisowane w lotniczej kolebce Polski
Dęblin nie tylko lotnictwem stoi. Jedyne w Europie autoryzowane centrum serwisowe silników AGT 1500 do czołgów Abrams powstanie właśnie w tym mieście. Polska Grupa Zbrojeniowa i Ministerstwo Aktywów Państwowych podpisały w środę, 6 maja 2026 roku umowę dofinansowania na budowę „Centrum Serwisowego Silników AGT 1500”, które zostanie ulokowane w dęblińskim oddziale Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1. Uroczystość odbyła się podczas tegorocznej edycji Defence24 Days.
Polski potentat sprzedaje biznes solny Niemcom za ponad 1,5 mld zł. Koniec pewnej epoki w polskiej chemiiartykuł
Pokaż artykuł
Polski potentat sprzedaje biznes solny Niemcom za ponad 1,5 mld zł. Koniec pewnej epoki w polskiej chemii
QEMETICA, międzynarodowa grupa chemiczna z polskim kapitałem, podpisała przedwstępną umowę sprzedaży biznesu solnego na rzecz międzynarodowej firmy solno-nawozowej K+S. Wartość transakcji ma wynieść ok. 1,5 – 1,6 mld zł. Środki pozyskane ze sprzedaży QEMETICA przeznaczy na wzmocnienie pozycji finansowej Grupy oraz wsparcie dalszego rozwoju. Spółka uruchamia nowy segment działalności – Resource Recovery, którego głównym celem będzie wykorzystanie odpadów jako źródła energii. W połączeniu z międzynarodową ekspansją biznesu ma to wzmocnić odporność Grupy na wysokie ceny energii w Europie i zwiększyć jej konkurencyjność.
[Polska] Będą mieszkania z wyższej półkiartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Będą mieszkania z wyższej półki
Czy deweloperzy będą wprowadzać inwestycje z mieszkaniami z wyższej półki? Czy zamierzają budować se...
Najemcy wybierają Wolę. Najwięksi deweloperzy już tam sąartykuł
Pokaż artykuł
Najemcy wybierają Wolę. Najwięksi deweloperzy już tam są
– Prawie 60 proc. powierzchni biurowej w stolicy powstaje w strefie biurowej Zachodnie Centrum, w granicach administracyjnych Woli. To całe kompleksy oraz budynki – otwarte na ludzi i miasto, ekologiczne, budowane w najnowszych technologiach. Atrakcyjne i wielofunkcyjne. Co ciekawe ponad 85 proc. istniejących w tej strefie zasobów posiada też certyfikaty BREEAM albo LEED – mówi Joanna Bartosiewicz, Senior Associate w Dziale Reprezentacji Najemców Biurowych w Newmark Polska.
Izera na solidnych fundamentach: kamienie milowe projektu, największe wyzwania i szanseartykuł
Pokaż artykuł
Izera na solidnych fundamentach: kamienie milowe projektu, największe wyzwania i szanse
Rok po rozpoczęciu współpracy w ramach partnerstwa technologicznego z Geely – globalnym liderem w zakresie elektromobilności – spółka ElectroMobility Poland (EMP) podsumowała efekty prac nad projektem Izera.
Mercedes wkrótce ruszy z budową wielkiej fabryki e-vanów w Jaworzeartykuł
Pokaż artykuł
Mercedes wkrótce ruszy z budową wielkiej fabryki e-vanów w Jaworze
Kolejna wielka inwestycja globalnego koncernu motoryzacyjnego Daimler AG w Jaworze, w województwie dolnośląskim. Do istniejącej od 2019 roku fabryki silników i fabryki baterii do samochodów elektrycznych, która powstała 2020 r., tym razem dokłada produkcję i lakierowanie karoserii do pojazdów użytkowych typu VAN.EA. Jest to naturalny rozwój już istniejącej infrastruktury koncernu Mercedes Benz. Od 2019 roku w Jaworze produkowane są silniki do samochodów osobowych Mercedes, od 2020 roku silniki elektryczne. Inwestorem jest polska spółka tego niemieckiego koncernu – Mercedes-Benz Manufacturing Poland.
Polska firma Polmlek będzie produkować tzw. "różowe złoto"artykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Polmlek będzie produkować tzw. "różowe złoto"
W Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim, produkowane będzie tzw. "różowe złoto". W Lidzbarku Warmińskim, gdzie znajduje się nowoczesna fabryka i Centrum Badawcze polskiej Grupy Polmlek, ma być produkowana laktoferyna, białko, które wspiera odporność, pomaga w walce ze stanami zapalnymi, działa przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Nazywane jest właśnie potocznie "różowym złotem". Polmlek jest pionierem sekwencjonowania i frakcjonowania białek.
W I kwartale 2022 roku ukończono rekordowe 1,27 mln mkw. powierzchni magazynowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W I kwartale 2022 roku ukończono rekordowe 1,27 mln mkw. powierzchni magazynowej w Polsce
Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield podsumowała pierwszy kwartał 2022 roku na rynku magazynowym. Jak przedstawiają dane, w pierwszych miesiącach br. całkowity popyt na powierzchnie magazynowe w Polsce osiągnął poziom 1,56 mln mkw., a wolumen inwestycji w budowie osiągnął rekordowe 4,8 mln mkw. Jakie inne wnioski płyną z raportu?
Polski Rynek Magazynowy w I kw. 2022 r. [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Polski Rynek Magazynowy w I kw. 2022 r. [RAPORT]
Polski rynek nieruchomości magazynowych w I kw. 2022 r. zachowywał się stabilnie, z nieznacznym spadkiem obserwowanym w zakresie popytu wynoszącym 1,56 mln mkw. (-2,5% r/r). Po stronie podaży deweloperzy zrealizowali projekty o łącznej powierzchni ponad miliona mkw. (+44% r/r). W budowie pozostaje rekordowe 4,9 mln mkw., przy czym takie czynniki, jak inflacja oraz wzrost cen materiałów i wykonawstwa wpływają na stopniowe podnoszenie stawek czynszów. Nie bez znaczenia dla całego sektora pozostaje również napięta sytuacja geopolityczna za południowo-wschodnią granicą Polski, która w kolejnych kwartałach roku może wpłynąć na czasowe zwiększenie popytu najemców relokujących biznes ze wschodu Europy. AXI IMMO prezentuje wyniki polskiego rynku magazynowego w okresie styczeń – marzec 2022 r. w raporcie "Polski Rynek Magazynowy w I kw. 2022 r.".
ENGIE, światowy lider transformacji energetycznej, inwestuje w Głogowie. Wybuduje instalację do produkcji biometanuartykuł
Pokaż artykuł
ENGIE, światowy lider transformacji energetycznej, inwestuje w Głogowie. Wybuduje instalację do produkcji biometanu
W Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podpisano list intencyjny dotyczący budowy nowoczesnej instalacji do produkcji biometanu. ENGIE, światowy lider transformacji energetycznej, działający w obszarze niskoemisyjnej energii i usług, planuje w przemysłowej części Głogowa produkować ekologiczne paliwo, a tym samym przyczyniać się do ograniczania emisji gazów cieplarnianych.
Na Dolnym Śląsku powstaje ponad 600 tys. metrów kwadratowych nowoczesnych magazynówartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstaje ponad 600 tys. metrów kwadratowych nowoczesnych magazynów
Na Dolnym Śląsku powstaje ponad 600 tys. metrów kwadratowych nowoczesnych magazynów. Prawie dwie trzecie z nich deweloperzy budują we Wrocławiu i najbliższej okolicy. Na dolnośląskie hale czekają przede wszystkim najemcy z sektorów e-commerce oraz 3PL.
Rynek magazynowy z rekordową liczbą projektów w budowieartykuł
Pokaż artykuł
Rynek magazynowy z rekordową liczbą projektów w budowie
Sektor magazynowy po pierwszej połowie 2022 r. pozostaje w dobrej kondycji. Na rynku utrzymuje się wysoka aktywność najemców (3,7 mln mkw.; +12% r/r), którą generują głównie firmy z segmentów e-commerce, sieci handlowych i logistyki. Na koniec czerwca br. deweloperzy oddali kolejne 1,8 mln mkw. (+64% r/r), przy czym na rynku wciąż odczuwalny jest brak wolnej powierzchni. Wysoki współczynnik absorpcji wpływa na decyzje o rozpoczęciu nowych inwestycji, a wynik na poziomie 5,6 mln mkw. (+56% r/r) obecnie realizowanych projektów jest najwyższą wartością odnotowaną w historii całego sektora. Firma AXI IMMO prezentuje podsumowanie pierwszego półrocza na rynku magazynowym w raporcie "Polski Rynek Magazynowy w I połowie 2022 r.".
Województwo pomorskie kusi europejskie start-upyartykuł
Pokaż artykuł
Województwo pomorskie kusi europejskie start-upy
Agencja Rozwoju Pomorza zakończyła pilotażowy projekt, którego celem było przyciągnięcie do regionu innowacyjnych biznesów. Invest in Pomerania w 2022 roku zainicjował program ściągania na Pomorze start-upów gotowych do rozwijania swoich pomysłów w regionie. Oferta pomorskich inkubatorów przedsiębiorczości w połączeniu z grantem środowiskowym Invest in Pomerania sprawiły, że aż 10 start-upów podjęło decyzję o rozwijaniu swoich koncepcji na Pomorzu.
Szybko i wygodnie przez wschodnią i północną granicę Polski [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Szybko i wygodnie przez wschodnią i północną granicę Polski [RAPORT]
Nasz kraj leży niemal w centrum Europy, na szlakach łączących zachód ze wschodem i północ z południem. Zdecydowana większość dróg szybkiego ruchu prowadzących do granic Polski ma połączenie z siecią drogową, o podobnych parametrach, u naszych sąsiadów.
2,4 mld zł dla PGZ na dofinansowanie produkcji amunicji 155 mm w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
2,4 mld zł dla PGZ na dofinansowanie produkcji amunicji 155 mm w Polsce
Polska Grupa Zbrojeniowa otrzyma ponad 2,4 mld zł dofinansowania z Funduszu Inwestycji Kapitałowych, którego dysponentem jest Ministerstwo Aktywów Państwowych. Dzięki dofinansowaniu przyznanemu czterem spółkom domeny amunicyjnej, możliwa będzie zarówno dalsza rozbudowa, jak również powstanie nowej infrastruktury oraz linii technologicznych. Tym samym realizowana będzie koncepcja zakładająca organizację 3 fabryk amunicji w ramach PGZ. Pozwoli to na zasadnicze zwiększenie potencjału produkcyjnego w zakresie materiałów i środków bojowych, w tym kluczowej obecnie amunicji kalibru 155 mm.
REKLAMA